BezpiecznaCiaza112023

karmienie piersią a ciąża

13 lata 5 miesiąc temu #39972 przez Moniq
z tego co ja wiem, to można karmić piersią w ciąży, pod warunkiem że wszystko jest w porządku z ciążą, czyli nie jest zagrożona; i potem jeszcze zostaje problem po porodzie karmienia dwójki dzieci, chyba że w ciąży jakoś się odstawi :) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39975 przez sylwus136
Moja kuzynka tak miała
Karmiła małą tak długo az nie było bodajże w 7 miesiącu ciazy.
Potem odstawiła małą bo brzusek jej przeszkadzał i było jej juz ciężko.

A jesli mogę spytac mysiu spodziewasz się drugiego dzidziusia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39993 przez mysia-sia
jeszcze na razie nie wiem na pewno czy się spodziewam.... przez karmienie nie miałam jeszcze miesiączki, ale od dwóch tygodni boli mnie brzuch, więc poszłam do gina ten zrobił usg i powiedział, że coś widać, ale nie może jednoznacznie stwierdzić czy ciąża... dał skierowanie na betaHCG i z wynikiem za dwa tyg mam się pokazać... więc może się okazać że pięciomiesięczny Kuba za 9mcy będzie miał siostrzyczkę lub braciszka:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40004 przez sylwus136
Mysiu bądz dzielna :)
daj znac jak juz bedziesz wiedziała
3maj się ciepło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40009 przez alutka1011
Jak nie miałaś jeszcze miesiączki to chyba to nie możliwe żeby to była ciąża...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40012 przez mysia-sia
często jest tak, że jajeczkowanie poprzedza miesiączkę po karmieniu, więc jest to możliwe... tylko pytanie jest kiedy się to stało... cały czas lecimy na gumkach....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40018 przez sloneczko
mnie lekarz powiedzial ze nie ma najgorszej rzeczy jak gumki po ciazy, najczestrze sa przydaki.

z jednej strony podobno to fajnie jak szybkjo sie zajdzie w kolejna ciaze, a z drugiej, ja osobiscie bym sie nie cieszyla, a moj maz odwrotnie, Laura go bardzo zmienila, ostatnio mi powiedzial gdybysmy mieli wiekszy do to moglibysmy i trojke miec ;) co mnie nogi podcielo.

No ale wracajac do Ciebie to w tym tak doswiadczenia nie mam, ale mysle ze tak jak Moniq pisze ze jezeli nic nie zagraza to spokojnie.

Daj znac ;)

p.s cieszylabys sie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40045 przez mysia-sia
sloneczko cieszyłabym się z każdego dziecka, ale na chwilę obecną jestem przerażona:) Kuba ma dopiero 5 mcy, ale już swoje waży, a w ciąży nie można dźwigać... zaczynają mu iść ząbki (przynajmniej tak sobie jego płaczliwe zachowanie ostatnio), a w ciąży nie można się denerwować.... a poza tym sytuacja finansowa niestabilna.... ale jeśli się okaże że jestem to co innego mi pozostanie jak się po prostu cieszyć??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40050 przez Martynka__89
Moja mama zaszła w ciąże z moją siostrą jak mnie karmiła piersią. Ale z tego co wiem nie karmiła mnie długo.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40063 przez paulinkaaa2202
Ja też słyszałam że jeśli ciąża nie jest zagrożona to można karmić piersią w ciąży.

Mysia-sia my też ostatnio byliśmy przerażeni bo zdarzyło nam się zrobić to bez zabezpieczenia wtedy zdałam sobie sprawę o matko co by to było chyba bym się załamała malutkie dziecko i kolejne trochę za wcześnie

Byłam bardzo zdziwiona bo karmię piersią i ostatnio dostałam okres :( i zaczęłam brać tabletki Azalię okres mi się skończył minęły 2 tygodnie i znowu dostałam krwawienie i nie wiem dlaczego i czy to coś poważnego :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40230 przez mysia-sia
no ja nie wiem, nie biorę żadnych tabletek... dziś byłam na betaHCG na początjku przyszłego tyg się dowiem;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40239 przez raczek10
MYSIA TAK czy tak TO TRZEBA SIĘ CIESZYĆ JA MAM 4 - ECZKE I CHYBA JESTEM NAJBARDZIEJ DZIECIATĄ MAMĄ NA FORUM .
POZDROWIONKA :woohoo:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40291 przez _aga86_
Mam w towarzystwie pare, ktora ma o miesiac mlodsza coreczke od mojej, czyli w tym miesiacu skonczy 12 m-cy, a ich druga coreczka skonczy miesiac! Wiecie co podziwiam ta kobiete (maz ciagle w pracy) teraz jest u niej kuzynka, ale to tylko chwilowe rozwiazanie. Mieszkaja w UK, a cala rodzina w PL. NIe wiem jak ja bym dala rade. Czasami Julka jest tak grzeczna, ze moglabym jeszcze dwojka sie zajac, a czasami ma taki dzien, ze ledwo daje rade, a co tu mowic o nastepnym?? Teraz juz sie nie obawiam, ze moge byc w ciazy, ale piewszy rok to strasznie sie stresowalam. I tak po pierwszym szoku pewnie bym sie cieszyla- bo przeciez to powod do radosci, a tak jak piszecie jakby czlowiek patrzyl na kase to moze i nas na swiecie by nie bylo- kto wie... Co do karmienia piersia w ciazy- moja ciocia karmila (ma dzieci rok po roku) ale nie wiem do ktorego m-ca (lekarz nie widzial przeciwwskazan w jej przypadu)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42350 przez sloneczko
cos znalazlam na ten temat:

KARMIENIE PRZEZ KOBIETĘ BEDĄCĄ W CIĄŻY

W prawidłowo przebiegającej ciąży można karmić piersią, i nie jest to powodem pozbawiania nie narodzonego jeszcze dziecka żadnych składników odżywczych. Przy prawidłowej diecie kobieta jest w stanie " wykarmić" dwoje dzieci, zwłaszcza jeśli starsze nie ukończyło jeszcze roku. Hormony ciążowe, które dostają się z pokarmem do dziecka karmionego piersią nie mają wpływu na jego rozwój i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia . Ssanie piersi jest czynnikiem pobudzającym czynność skurczową macicy, ale w przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży nie jest powodem do niepokoju. U kobiet w ostatnim trymestrze ciąży pokarm zmiana się w siarę, i jest jego mniej, często w tym okresie niemowlęta tracą zainteresowanie piersią i większość z nich przestaje być karmiona naturalnie. Problemem i utrapieniem kobiet ciężarnych, które karmią jest bolesność brodawek. Bolesne brodawki są charakterystyczne dla ciąży, a dolegliwości są dodatkowo wzmacniane przez karmione dziecko. Większość problemów trwa przez cały okres ciąży znikając po porodzie. Generalnie karmienie piersią przez kobiety ciężarne jest zalecane i powinno być tolerowane przez same kobiety jak i ich rodziny
Przeciwskazania do karmienia piersią w czasie ciąży

przebyte wcześniej poronienia,
przebyte przedwczesne porody,
krwawienie lub bolesna czynność skurczowa macicy,
przedłużający się brak przyrostu wagi, bądź jej spadek.



p.s jak wyszly wyniki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45169 przez mysia-sia
sloneczko sorki, zapomniałam o całej strawie:)
którko po tym jak poszłam na betaHCG dostałam okres:) no i badanie potwoerdziło, że nie jestem w ciąży:) więc wielkie dzięki za zaangażowanie:) ale niepotrzebnie fatygowałam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl